Jest to moja odpowiedź na oszczerczą notatkę "UWAGA"
jaką popełnił dr Tomasz Stengert na stronie Instytutu McKenziego Polska.

Coraz częściej na różnych spotkaniach i wykładach pytacie mnie Państwo, dlaczego tak bardzo promuję i polecam certyfikowanych terapeutów metody McKenziego, skoro spotykam się z tak niewybrednym atakiem ze strony Instytutu McKenziego Polska. Odpowiadam wówczas w skrócie: terapeuci metody McKenziego, których bardzo cenię i szanuję za ich wiedzę i umiejętności jakie posiadają i za mądrą, skuteczną pomoc, jaką są w stanie nieść cierpiącym ludziom - to jedno. Doktor T. Stengert, szef Instytutu McKenziego Polska - to drugie.

Oszczerczą UWAGĘ dr Stengert (szef Instytut McKenziego Polska) napisał zaraz po ukazaniu się mojego poradnika pt. "Bóle kręgosłupa. Terapia metodą McKenziego". Zrobił to aby zdyskredytować mnie i moją książkę tylko dlatego, że "pozwoliłem sobie" napisać ją bez jego zgody. Wyjaśnię to, na razie, dość krótko:

1. Zanim zabrałem się do pisania poradnika zwróciłem się do doktora Stengerta z Instytutu McKenziego Polska z prośbą o pomoc przy jego tworzeniu.
2. Dr Stengert początkowo mi pomagał. Jednak po trzech miesiącach współpracy, z niewyjaśnionych względów, nagle zmienił zdanie i zakazał mi dalszego kontynuowania prac.
3. Co więcej, dr Stengert zaczął publicznie krytykować moją przyszłą książkę na długo zanim miał okazję się z nią zapoznać.
4. Zakazów doktora nie przestraszyłem się i poradnik dokończyłem. Szybko stał się bestsellerem na listach wielu księgarni. Natomiast dr Stengert na stronie Instytutu McKenziego Polska zamieścił oszczerczą UWAGĘ - Ostrzeżenie przede mną i moją książką.
5. Powyższa UWAGA i "recenzja", podpisana jeszcze przez jego dwóch bardzo bliskich współpracowników, zawiera w sprytny sposób wymieszane ze sobą różne fakty ze zwykłymi, pospolitymi oszczerstwami i kłamstwami. Aż przykro to stwierdzić, ale taka jest prawda.

Znosiłem cierpliwie powyższą UWAGĘ przez 8 lat. Teraz powiedziałem dość. Wysłałem do doktora pismo z propozycją zakończenia tej wypowiedzianej przez niego wojny i nawiązania współpracy dla dobra Pacjenta i popularyzacji wśród Pacjentów tej metody. Teraz czekam miesiąc na jego odpowiedź.

Do góry