Z uwagi na dużą liczbę wykładów i konieczność częstych wyjazdów nie jestem w stanie zagwarantować płynnej sprzedaży, więc na razie sprzedaż wysyłkową zawieszam, do odwołania. Przepraszam.

 

 

Poradnik „Bóle kręgosłupa. Terapia metodą McKenziego”

alt
 • Był to pierwszy w Polsce poradnik promujący metodę McKenziego w profilaktyce bólów kręgosłupa. Został napisany przeze mnie jako pacjenta stosującego tą metodę. Po kilku wydaniach i wielu dodrukach postanowiłem więcej książki nie wznawiać, lecz przygotować nową.
 • Nakład jest wyczerpany. Jeśli chcecie Państwo otrzymać informację o terminie ukazania się nowego poradnika, proszę wysłać zwykłe zamówienie na wyczerpany poradnik za pomocą FORMULARZA znajdującego się na dole strony.
Zob. OPINIE O KSIĄŻCE

Poradnik Ćwiczenia usprawniające kręgosłup

Autorzy: S. Szabuniewicz, A. Orlikowska, W. Niesłuchowski
Wydawnictwo: Harmonia Universalis, Gdańsk 2011, stron 126, cena brutto 23 zł.

Nowy poradnik z ćwiczeniami Doktora Wiesława Niesłuchowskiego - słynnego w Warszawie specjalisty od rehabilitacji i dolegliwości kręgosłupa. Cały zestaw Doktora został minimalnie zmieniony, między innymi poprzez włączenie przeprostów zalecanych w metodzie McKenziego. Książka przedstawia proste i skuteczne ćwiczenia, które usprawniają wszystkie segmenty kręgosłupa. O wartościach książki przesądzają między innymi:
 • wyjątkowo czytelne rysunki i maksymalnie uproszczone opisy ćwiczeń,
 • maksymalna dbałość o bezpieczeństwo osoby ćwiczącej,
 • wykaz ćwiczeń niewskazanych dla pacjenta w dysfunkcjach bólowych kręgosłupa,
 • schemat pomagający pacjentowi rozstrzygnąć: "ćwiczyć, czy nie ćwiczyć"? w czasie odczuwania dolegliwości,
 • kieszonkowe zestawienie ćwiczeń.

Jest to nowatorskie opracowanie, unikatowe w piśmiennictwie polskim. Poradnik ten może być przydatny nie tylko dla pacjentów, ale również dla lekarzy rodzinnych, dla rehabilitantów i uczniów szkół medycznych o profilu fizykoterapia-rehabilitacja.

Do wysyłki dołączam Mój osobisty komentarz do ćwiczeń (7 bardzo ważnych uwag).

Promocja poradnika miała miejsce 18.09.2011 r podczas Festiwalu Nauki w Domu Zjazdów Polskiej Akademii Nauk w Pałacu w Jabłonnej pod Warszawą – zob. więcej


DVD Ćwiczenia usprawniające kręgosłup

Wydawnictwo: Harmonia Universalis, Gdańsk 2012, czas trwania filmu: 48 min., cena brutto 23 zł.

Płytka DVD zawiera ćwiczenia opisane w wyżej prezentowanej książce pt. Ćwiczenia usprawniające kręgosłup.

Książka czy DVD?
Jeżeli istnieje taki dylemat, to należy wybrać książkę. Zawiera ona bardzo istotne treści, których nie ma na DVD, na przykład: • zasady bezpieczeństwa podczas ćwiczenia, • wykaz ćwiczeń mogących zaszkodzić, • uwagi dotyczące prawidłowego wykonywania poszczególnych ćwiczeń itp.
Za to płytka DVD ma wyjątkowy klimat zachęcający do ćwiczenia, który tworzą: sceneria pięknego ogrodu, relaksująca muzyka, wspaniała instruktorka pokazująca prawidłowe wykonanie poszczególnych ćwiczeń.

Przykłady ćwiczeń na DVD

Do wysyłki dołączam Mój osobisty komentarz do ćwiczeń (7 bardzo ważnych uwag).

Profilowana podkładka lędźwiowa

Wymiary: 30x28x6 cm, zdejmowany pokrowiec, taśma mocująca na oparciu, wykonana z pianki poliuretanowej spienianej używanej do wyrobów rehabilitacyjnych. Cena brutto 40 zł.

Prosta i skuteczna podkładka pod plecy (stosowana na wysokości lędźwi), zmniejszająca bóle towarzyszące długiemu siedzenie. Na rynku jest kilka wzorów lędźwiowych podkładek. Tą jednak zdecydowanie polecam jako najlepszą.

 • Bardzo dobrze wypełnia przestrzeń między plecami a oparciem, przyczyniając się do zachowania poprawnego, fizjologicznego wygięcia pleców – lordozy lędźwiowej.
 • Podkładka nadaje się do zastosowania na krześle/fotelu w domu, biurze oraz w samochodzie.
 • Tylko ta podkładka posiada specjalne dodatkowe zawiesie służące do zamocowania jej na zwykłym krześle.
 • Do opakowania dołączona jest ulotka zwierająca następujące informacje:
  - 3 powody odczuwanych dolegliwości podczas długiego siedzenia;

  - 3 cechy odróżniające dobre i złe siedzenie;

  - 14 konkretnych rad jak minimalizować bóle pleców podczas długiego siedzenia;

  - 5 najważniejszych cech prawidłowego (ergonomicznego) krzesła przystosowanego do długiego siedzenia. (Takie krzesło wcale nie musi być bardzo drogie. Wiele jest tego typu krzeseł w cenie ok. 150 zł).

 • To obowiązkowe wyposażenie każdego krzesła w biurze, często nawet tego ergonomicznego, z wyprofilowanym oparciem.
 • Stosowanie podkładki lędźwiowej podczas dłuższego siedzenia zalecane jest w terapii McKenziego i przez wszystkich światowych specjalistów od kręgosłupa.

Polecana podkładka lędźwiowa jest bardzo pomocna także podczas wykonywania przeprostów na siedząco.

Cena wysyłki: 14 zł (Poczta Polska, PRIORYTET – dostawa ok. 2 dni roboczych).

Sposób zapłaty: Przedpłata przelewem na konto (po otrzymaniu zamówienia prześlę Państwu e-mail z numerem konta dla dokonania wpłaty)

Przy zamówieniach 130 zł lub więcej wysyłka gratis.
Z każdym zamówieniem otrzymujecie Państwo kwit z kasy fiskalnej. Nie trzeba go jednak przechowywać na wypadek reklamacji. I bez kwitu udzielam Państwu na wszystko 2 letniej gwarancji.

Zapisz

Zapisz

Do góry